Znakowanie / Nadruki

Tampodruk

Metoda znakowania, która umożliwia naniesienie nadruku na większość powierzchni – od długopisów, poprzez pamięci USB, aż do toreb. Za pomocą tej techniki z powodzeniem można znakować przedmioty o dowolnych kształtach i rozmiarach. Znakowanie na powierzchniach z użyciem tej metody odbywa się przy pomocy nasączonego gęstą farbą stempla, inaczej tamponu, który odbija nadruk na określonej powierzchni. Jest to jedna z najpopularniejszych metod znakowania, gdyż nie tylko zapewnia druk na różnych materiałach, kształtach i formatach, ale także w wielu kolorach.

Naklejka z żywicą epoksydową

Naklejka wypukła z wydrukiem oraz warstwą „kropli” epoksydowej, którą nakłada się na zadrukowaną naklejkę. Przezroczysta warstwa po zastygnięciu tworzy doskonałą izolację nadruku, dzięki czemu chroni go przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Naklejka epoksydowa daje możliwość wielokolorowego druku „full colour”. Dzięki warstwie klejącej bez trudu można ją przytwierdzić do powierzchni przedmiotu. Metodę tę najczęściej wykorzystuje się do produkcji USB.

laser

Laser

Technika wykorzystywana najczęściej do znakowania powierzchni z metalu, drewna lub szkła, jednak można ją stosować również na innych materiałach, np.: skóra, karton, tworzywa sztuczne. Przy pomocy lasera projekt jest wypalany na przedmiocie, dzięki czemu jest on niezwykle trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Metoda znakowania przy użyciu grawera laserowego nie daje możliwości użycia kilku kolorów w projekcie lub przejść tonalnych.